☰ منوها

  کد خبر : 43
  تاریخ : 1397/04/14   ساعت : 9:17:34 PM
QR code اعلام اسامی کاندیداها و برندگان

اسامی کاندیداها و برندگان دوازدهمین جشنواره ملی دانشجویی فیلم کوتاه سایه اعلام شد.

کاندیداهای بخش بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی :

مرگ اگر مرد است حبیب ظهیرنیا

کلاومن علی خمسه

کشتارگاه بهزاد پهلوانی

بی وطن مازیار تهرانی

رویای تابستان المیرا آزاد

هیروشیما علی جعفرآبادی

بازتاب ابوالفضل شایان

در این بخش جایزه ویژه هیئت داوران به همراه تندیس و دیپلم افتخار به علاوه یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد تعلق گرفت به مازیار تهرانی برای فیلمنامه «بی وطن» و تندیس بهترین فیلمنامه به همراه دیپلم افتخار بعلاوه یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به علی خمسه برای فیلمنامه «کلاومن» اهدا شد؛ همچنین بهزاد پهلوانی برای فیلمنامه «کشتارگاه» و حبیب ظهیرنیا برای فیلمنامه «مرگ اگر مرد است» دیپلم افتخار دریافت کردند.

 

کاندیداهای بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی :

مورگ نوشته مازیار تهرانی

اندوه نوشته رعنا جوادی

میزبان نوشته محمدعلی فمی تفرشی

افرای سرخ نوشته پرهام سرکشیکی

در بخش فیلمنامه های اقتباسی رعنا جوادی برای فیلمنامه اندوه تندیس بهترین فیلمنامه ه همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد را دریافت کرد.

 

فیلم های مستند جشنواره در دو بخش بهترین پژوهش بصری و بهترین کارگردانی مستند داوری شدند.

کاندیداهای بهترین پژوهش بصری عبارتند از :

جایی برای خوابیدن ساخته امیر نجفی

پیرمرد و دریا ساخته محمدرضا کشاورز

چغامیش ساخته آریان عطارپور

که در این بخش امیر نجفی تندیس بهترین پژوهش بصری و دیپلم افتخار به همراه یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد را برای فیلم «جایی برای خوابیدن» دریافت کرد.

 

در بخش بهترین کارگردانی مستند سه فیلم

استشهادی برای خانعلی ساخته آرمان قلی پور دشتکی

داستان عروسک‌ها ساخته مصطفی فخاری نیری

و پیرمرد و دریا ساخته محمدرضا کشاورز

کاندید بودند که آرمان قلی پور دشتکی دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند را برای فیلم «استشهادی برای خانعلی» دریافت کرد و تندیس بهترین کارگردانی مستند به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به مصطفی فخاری نیری برای فیلم «داستان عروسک ها» تعلق گرفت.

 

از میان چهار فیلم تجربی راه یافته به جشنواره ،تندیس بهترین فیلم تجربی به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد اهدا شد به کاووس فرزادی و مینو ایرانپور برای فیلم «دیاپازون»

 

کاندیداهای بخش بهترین فیلم دانشجویی دانشگاه سوره عبارتند از:

پنت هاوس به کارگردانی لیلا اخباری

منسی به کارگردانی مشترک محمد امین جعفری و عرفان صادق زاده

پیشگو به کارگردانی حسین فلاح آبادی

کلینر به کارگردانی محمدرضا میقانی

و ۱۷ ساعت به کارگردانی پدرام نوری

که دیپلم افتخار بهترین فیلم این بخش ضمن تقدیر از فیلم «خونسردی» به کارگردانی محمد رحمتی به عرفان صادق زاده و محمد امین جعفری برای فیلم منسی تعلق گرفت و تندیس بهترین فیلم به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به لیلا اخباری برای فیلم پنت هاوس اهدا شد.

 

کاندیداهای بخش بهترین فیلمبرداری:

سینا کرمانی زاده فیلم مثل بچه آدم

بابک ابرغانی فیلم برف تابستانی

محمد خمیس آبادی فیلم تاول

آیین ایرانی دو فیلم مسکوت و ۱۷ ساعت

امیرحمزه مشایخی فیلم حصیل زهرا

در این بخش دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری به آیین ایرانی برای فیلمبرداری ۲ فیلم «مسکوت» و «۱۷ ساعت» تعلق گرفت و تندیس بهترین فیلمبرداری به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به سینا کرمانی زاده برای فیلم «مثل بچه آدم» اهدا شد.

 

کاندیداهای بخش بهترین تدوین:

پویان شعله‌ور فیلم مثل بچه آدم

شیدا گرجی فیلم برف تابستانی

پویان شعله ور فیلم خاکستر

بهنام عابدی فیلم فاش

شاهین سپهری فیلم مسکوت

در این بخش دیپلم افتخار بهترین تدوین به شاهین سپهری برای فیلم «مسکوت» تعلق گرفت و تندیس بهترین تدوین به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به بهنام عابدی برای فیلم «فاش» اهدا شد.

 

کاندیداهای بخش بهترین بازیگر زن:

شادی کرم رودی فیلم مثل بچه آدم

سونیا سنجری فیلم سایه فیل

آذین نظری فیلم برف تابستانی

شهره موسوی فیلم وحشی

فرانک کلانتر فیلم چشماتو ببند

در این بخش ضمن تقدیر از «آذین نظری» برای بازی در فیلم برف تابستانی دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن تعلق گرفت به شهره موسوی برای فیلم «وحشی» و تندیس بهترین بازیگر زن به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به شادی کرم‌رودی برای فیلم «مثل بچه آدم» اهدا شد.

 

کاندیداهای بخش بهترین بازیگر مرد:

امیر حسین طاهری فیلم برف تابستانی

علی ثانی فر فیلم خودزنی

عرفان ابراهیمی فیلم تریبون

پوریا رحیمی سام فیلم چشماتو ببند

سینا کرمی فیلم پنت هاوس

در این بخش ضمن تقدیر از عرفان ابراهیمی برای بازی در فیلم «تریبون» و همچنین تقدیر از بازیگر نوجوان، یزدان کوکبی صبا، برای بازی در فیلم «مثل بچه آدم» دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد به علی ثانی فر برای بازی در فیلم «خودزنی» اهدا شد و تندیس بهترین بازیگر مرد به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به پوریا رحیمی سام ،برای فیلم «چشماتو ببند»، تعلق گرفت.

 

کاندیداهای بخش بهترین فیلم نامه عبارتند از :

آرین وزیر دفتری، مثل بچه آدم

فردین انصاری نژاد، وحشی

آرمان خوانساریان سایه فیل

محمد رحمتی، خونسردی

امین چادگانی، برف تابستانی

دیپلم افتخار این بخش به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه فیل» اهدا شد و تندیس بهترین فیلمنامه به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به فردین انصاری نژاد برای فیلم «وحشی» تعلق گرفت.

 

کاندیداهای بخش بهترین کارگردانی:

آرین وزیر دفتری، مثل بچه آدم

امین چادگانی، برف تابستانی

لیلا اخباری، پنت‌هاوس

فردین انصاری نژاد، وحشی

آرمان خوانساریان، سایه فیل

در این بخش دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه فیل» اهدا شد و تندیس بهترین کارگردانی به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به امین چادگانی برای فیلم «برف تابستانی» تعلق گرفت.

 

کاندیداهای بخش بهترین فیلم:

آرین وزیر دفتری، مثل بچه آدم

امین چادگانی، برف تابستانی

آرمان خوانساریان، سایه فیل

فردین انصاری نژاد، وحشی

در این بخش ضمن تقدیر از فیلم «تردمیل» ساخته بنفشه جاهد جایزه ویژه هیئت داوران به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد تعلق گرفت به محمد فراهانی برای فیلم از «حسکه با عشق» و تندیس این بخش به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان در خانه بین المللی بامداد به آرین وزیر دفتری برای فیلم «مثل بچه آدم» اهدا شد.

نویسنده خبر: روابط عمومی جشنواره